כולנו אוהבים דברים חדשים. יש הרגשה ממכרת ברהיט חדש שעומד בחדר ומקרין עליו את ההילה הקסומה הזו של משהו טרי. יש לנו את האפשרות ליצור משהו חדש לחלוטין ואפילו לפעול למען סביבה ירוקה יותר. שווה, לא?

אז מה, נמאס לכם כבר להסתכל על הכיסאות הבלויים שמסביב לשולחן האוכל? הייתם רוצים שהם יבריקו יותר, שהריפוד שלהם יהיה מודרני יותר, שהם ירגישו חדשים לחלוטין? חידוש רהיטים זוהי משימה לא מסובכת בכלל, שתוכלו לעשות לגמרי בעצמכם בעזרת חומרים מסוימים. כמובן שתוכלו לבחור לחדש את הרהיטים שלכם בנגריה המתמחה בעבודות נגרות שונות, וכמובן להתייעץ עם מעצב רהיטים.

חידוש רהיטים – עשה זאת בעצמך

1. ניקוי הרהיט: מומלץ להשתמש בחומרים המיועדים לניקוי עץ, להסרת הלכה או לכלוך שקיים עליו. הניקוי קריטי לחידוש הרהיטים משום שהוא מהווה בסיס לשיפוץ כולו. אם הניקוי לא ייעשה כראוי החידוש לא ייתפס כראוי.

2. שיוף: אם מדובר בחידוש חד פעמים אפשר להשתמש בנייר שיוף חד פעמי, אבל אם אתם רוצים שיוף מקצועי או שמדובר ברהיט גדול תוכלו לפנות לנגריה ולבקש להשכיר או להשתמש במשייפת מקצועית שיש אצלם.

3. צביעה, שימון, ריפוד ועוד: אחרי שבחרתם את הצבע החדש יש לצבוע את הרהיט, לשמן אותו בשמן מיוחד ולבסוף אפשר להוסיף עיטורים שונים, כמו החלפה של ריפוד או זכוכית על דלתות וכן חרוזים או דוגמאות ייחודיות שמתאימות להדבקה על עץ. חשוב להשתמש בדבק חזק בשביל שהרהיט יחזיק לזמן רב.

חידוש רהיטים מקצועי

אם אתם מעוניינים ברהיטים חדשים אבל לא רוצים להוציא על כך סכומים נכבדים, תוכלו לפנות לנגריות שונות המתמחות בחידוש ושיפוץ רהיטים ולבקש הצעת מחיר לחידוש הרהיטים שברשותכם. חשוב לזכור שההבדל בין חידוש לשיפוץ הוא שרהיט שמחדשים הוא רהיט שאפשר להשתמש בו ואנחנו רק רוצים לשנות את מראהו החיצוני, ואילו שיפוץ או לרהיט שהגיע למצב שהשימוש בו כבר בעייתי ולכן יש צורך לשפץ אותו.

מקצוענים יוכלו לשפץ את ארונות המטבח, לדוגמא. אם תפנו לנגריות מטבחים תוכלו לקבל הצעות מחיר לחידוש דלתות ארונות המטבח ואפילו להחלפתם למראה חדש לחלוטין מבלי לבנות מטבח חדש.

כך, תוכלו גם לפנות למרפדיות מקצועיות להחלפת ריפודים שונים בספות או ברהיטים אחרים בבית – החלפת הריפוד נותנת שינוי מרשים באופי הרהיט מבלי לרכוש אחד חדש.

מה עדיף, לחדש או לרכוש?

ההתלבטות בין חידוש רהיטים לבין רכישת רהיט חדש היא התלבטות מוכרת שחוזרת על עצמה בכל פעם שרהיט מתחיל לאבד מחיוניותו. כאן, ההחלטה טמונה במידת ההשקעה שהייתם מוכנים להשקיע ברהיט מסוים.

במידה ומדובר ברהיט בעל ערך סנטימנטלי רב, האפשרות לחדש אותו היא נפלאה ולכן חבל יהיה לרכוש אחר במקומו. מנגד, אם הסיבות לחידוש הן מראה חסר חיוניות מומלץ לשקול לרכוש רהיט חדש. אך אינכם חייבים לוותר על זה הישן, תוכלו לשנות את ייעודו ושימושו ולהשאיר אותו בבית או בחצר עם תפקיד חדש ומבטיח.

חידוש רהיטים יכולה להיות חוויה משפחתית מדהימה או החלטה כלכלית מושכלת. רהיטים שמרגיש לכם שהם שכבר לא מתאימים לאופי של הבית שלכם יוכלו להפוך בידיים מיומנות לרהיט מרשים ויפיפה. אם אתם מעוניינים בחידוש רהיטים כל שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם ויחזרו אליכם בהקדם