זה לא חייב לעלות הרבה, אתם יכולים לעשות את זה אפילו לגמרי לבד, זה יכניס אופי של ממש בריהוט של הבית שלכם. עיצוב רהיטים, בקרוב אצלכם

תמיד כשחלמנו על בית החלומות שלנו היינו משרבטים אותו, מתוך ידיעה ברורה שככה אנחנו רוצים שהוא ייראה אבל בטח יהיו מגבלות כאלו ואחרות. בין אם הבית שחלמתם עליו נראה ככה ובין אם לא, בעולם הרהיטים זה קצת יותר פשוט: אמנם עבודות נגרות אתם לא תעשו לבד בהצלחה יתרה מבלי ללמוד את זה, לשרבט רהיט ולהציגו לנגר מומחה יכולה להיות דרך מעניינת ליישם את האופי שלכם בבית שבניתם ותגורו בו לעוד שנים רבות.

אמנם כיום אפשר למצוא רהיטים יפיפיים ומעוצבים בכל רשת המוכרת רהיטים, אך עיצוב רהיטים יכול להיות גם תחום ייחודי שאינו תלוי בפס ייצור, ואין כמוהו לכולם.

קווים לדמותו של מעצב הרהיטים

מעצב רהיטים עובד בדרך כלל בשיתוף פעולה עם נגר מקצועי שהוא סומך עליו. ישנם נגרים רבים שלמדו עיצוב רהיטים ומעצבים את הרהיטים בעצמם וגם מייצרים אותם עד לרמת התוצר הסופי.

לדוגמא, כשאנחנו פונים לנגריות מטבחים אנחנו מבקשים לבנות תכנון מסודר לכל התהליך, מהעיצוב ועד ההתקנה והגימור. בפני מעצבי רהיטים עומדים תמיד שני הקצוות החשובים ביותר בעיצוב המודרני: נוחות ופונקציונאליות למול יופי ואסתטיקה. העוסקים בעיצוב רהיטים ינסו ליצור את הרהיט הכי שימושי בעבורנו, מבלי לפגוע במראה שלו ושיתאים לקו העיצובי השולט בביתנו.

לכן, כשרוצים לעצב רהיט או אפילו מעוניינים בשיפוץ או חידוש רהיטים ושמירה על קו עיצובי מסוים, חשוב שהמעצב יתרשם מהסביבה בה הרהיט אמור להיות. המעצב יגיע, יסייר בין חדרי הבית, ילמד את העיצוב שאתם מעוניינים בו, יקשיב לכם, ולבסוף ישרטט את הרהיטים ויציג לכם את התוצרים.

גם אני יכול להיות מעצב רהיטים?

כאמור, עיצוב רהיטים יכול להיות פונקציה הפועלת לצד נגר מומחה, ולכן, גם אם אין לכם ידע בנגרות תוכלו ללמוד קורס לעיצוב רהיטים. הקורסים הללו ניתנים במקומות שונים ואחרי שתשלימו אותם תוכלו לשפץ ולחדש רהיטים בבית כאוות נפשכם.

קורסי עיצוב הרהיטים כיום כבר לא מתמקדים רק בריהוט עץ סטנדרטי ושמים דגש על ריהוט ירוק וממוחזר, שכולל שיפוץ רהיטים והפיכתם לפונקציונאליים מחדש ואפילו עיצוב רהיטים מחומרים ממוחזרים כמו קרטון, סיבית ואפילו, תאמינו או לא, פלסטיק. בין היתר אפשר לראות שימוש נרחב בעצים עתיקים או בשורשי עצים, וכן בגזעים של עצים כמו שהם, בלי עיבוד, שהופכים להיות שולחנות ורהיטים שימושיים ומרשימים.

ישנם עיצובי רהיטים רבים שהתחילו כרהיטים ייחודיים והפכו עם הזמן לריהוט שאפשר למצוא גם ברשתות גדולות, כמו מיטה מוגבהת ומתחתיה שולחן כתיבה, מיטות מוגבהות עם מגירות תחתיהן או יחידות משרדיות מעוצבות עם מגירות ומקומות מובנים לשימושים מיוחדים.

את הקורסים אפשר למצוא בכל רחבי הארץ, ומחירם משתנה בהתאם לאורכם: כך לדוגמא, בכפר נטר אפשר לבחור בין קורס נגרות שימושית לקורס צביעה על עץ, שניהם מוכרים לגמול השתלמות. במושב בית ינאי מציעים מגוון קורסים לנגרות כפרית, בהם קורס לחודש בעלות של 750 שקלים, או סדנא לשלושה חודשים בעלות של 2,100 ש"ח, וחצי שנה ב-3,900 ש"ח.
 
ב'סטודיו של אנג'לה' תוכלו לבחור בין קורס טעימות, קורס יסוד של עשרה מפגשים ומלול שנתי של שמונה חודשים לעיצוב רהיטים מקרטון, ומכללת שנקר מציעה סדנא לעיצוב רהיטים בסדר גודל של 50 מפגשים, כל אחד באורך של חמש שעות אקדמיות.

עיצוב רהיטים זוהי מלאכה השמורה לאנשים שאוהבים ליצור דברים חדשים מאפס, או לתת אופי חדש לרהיט שהתעייף. אם גם אתם רוצים רהיטים מעוצבים או אפילו ללמוד לעצב רהיטים בעצמכם, השאירו את פרטיכם ויחזרו אליכם בהקדם לשמוע על מה תמיד חלמתם ואיך הופכים אותו למציאות