רהיט אהוב ותקול הוא כמו חולצה עם ערך סנטימנטלי – אנחנו יודעים שהוא כבר לא יכול להיות בשימוש, אבל לא רוצים לוותר עליו. בשביל זה המציאו את שיפוץ הרהיטים. עכשיו תורכם

שיפוץ הבית הוא עניין די שגרתי. אחת לתקופה מחליטים על חלק מסוים בבית שצריך רענון, מוצאים איש מקצוע מיומן ומחליפים את הקרמיקה/הריצוף/החלונות/התריסים או מה שרק חשקה נפשנו. ומה לגבי הרהיטים שלנו?
 
הרהיטים, אלו הפזורים בכל רחבי הבית שלנו ונותנים לו אופי ויופי גם יחד, לעיתים מאבדים מחיוניותם. הרגל של שולחן הקפה שקנינו יחד לפני החתונה נשברת, הכיסא שמשלים את סט הכיסאות בשולחן האוכל חורק. היום כבר לא צריך להחליף את הריהוט בשביל שהוא יהיה שימושי ויעיל – אפשר פשוט לשפץ אותו.

 
מה היתרונות בשיפוץ רהיטים?

היתרון הראשון הוא ללא ספק יתרון כלכלי. בעצם השיפוץ אנחנו חוסכים קנייה של רהיט חדש ומבטיחים מצב בו הרהיט המשופץ יוכל לשרת אותנו עוד שנים רבות. יתרון נוסף הוא השמירה על הסביבה – אנחנו ממחזרים רהיט ישן שאיננו שימושי ומחזירים אותו להיות שימושי לא פחות.
 
אי אפשר כמובן להתעלם מהערך הסנטימנטלי של הרהיט, ממש כמו חולצה ישנה שאנחנו מסרבים לזרוק – רהיט שאהבנו במיוחד יכול להישאר איתנו לעוד זמן רב.

גם האלמנט העיצובי רלוונטי פה מאוד: רהיטים שהעיצוב שלהם כבר לא התאים לבית שלנו עוברים עיצוב-מחדש, וב
עיצוב רהיטים החדש אנחנו נותנים להם את הצבע, הסגנון והאופי שמתאים לנו כעת, מבלי לוותר על האהבה לרהיט הישן. דבר זה בא לידי ביטוי בצורה מושלמת כאשר אנחנו מחליפים ריפוד מהוהה בריפוד חדש, עדכני וטרנדי.
 
 
שיפוץ רהיטים – איך זה עובד?

שיפוץ רהיטים, בשונה מחידוש רהיטים, מעביר רהיט ממצב בו הוא לא יכול להיות בשימוש, למצב בו הוא חוזר להיות חיוני, שימושי ויפה. השיפוץ נחלק לכמה סוגים אפשריים: צביעת רהיטים, ריפוד ספות, כורסאות וכסאות, וכן שיפוץ הדורש תיקון של חלק ספציפי ברהיט.
 
כך, לדוגמא, שולחן מעץ ידרוש עבודות נגרות להחלפת הרגל שנשברה לו.
 
השיפוץ יתחיל מזיהוי הבעיה, הצעת רעיונות לתיקון ולבסוף ביצוע השיפוץ עצמו על ידי נגר או רפד מומחה. כמובן שגם אנחנו יכולים לשפץ בעצמנו רהיטים בבית, אך מומלץ ששיפוצים גדולים ייעשו על ידי מישהו מיומן. אם נפל בורג מהשולחן זה לגמרי בסדר שנחזיר אותו בעצמנו, אבל אם המשענת של הכיסא נשברה כדאי שנימנע מלשפץ אותה כי אנחנו עלולים לגרום יותר נזק מתועלת.
 
שיפוץ רהיטים המקצועי יבטיח לנו רהיט שנוכל להשתמש בו לעוד שנים רבות מבלי להתבאס על כך שרהיט שהיה חשוב לנו כבר לא בשימוש. כשתשאירו את הפרטים שלכם, יחזרו אליכם בהקדם ותוכלו למצוא משפץ רהיטים מקצועי שיעורר לחיים את הרהיט ששמרתם במחסן ליום בו יתפתחו לכם כישורי שיפוץ מעצמם